Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą nieprzyjemne zapachy oraz mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja może zachodzić na skutek wyładowania elektrycznego, wpływu silnego pola magnetycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak telewizory, kopiarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w biurach, urzędach, szpitalach czy szkołach, czyli tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na realizowanych zadaniach.