Zakres działania chirurga stomatologa

Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia uzębienia można wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zazwyczaj jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego należy wybrać się na przykład w przypadku konieczności wykonania implantów czy mostów, znacznych uszkodzeń uzębienia, uszkodzonych dziąseł oraz chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów lub narośli. Jakie techniki są zatem stosowane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą nowotworów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma też nastrój w poradni oraz stosunek stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy na przykład w internecie lub wśród przyjaciół.