Zadbaj o płuca – maska antysmogowa

Zadbaj o płuca – maska antysmogowa

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym pojawiające się często silnego zamglenia i w czasie bezwietrznej pogody. Jest on charakterystyczny najczęściej w ogromnych skupiskach miejskich, gdzie powietrze jest silnie zanieczyszczone. W smogu znajdują się niebezpieczne dla ludzi substancje. W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – ochrona przez zapylonym powietrzem

Na ulicach polskich miast coraz częstszym widokiem są ludzie z maską antysmogową na twarzy. Najważniejszą częścią takiej maski jest filtr. Kupując maseczkę, którą będziemy zakładać w mieście, zwróćmy uwagę, czy filtr zrobiony jest z węgla aktywnego. Tego typu filtr doskonale ochroni również przed zanieczyszczeniem gazami. Filtr umieszczony w masce powinien być co jakiś czas wymieniany, w przeciwnym razie nie spełni ona swojego zadania. Sprawdźmy też, jak duże cząstki zanieczyszczeń może zatrzymać dana maseczka, gdyż najlepsze są te z filtrem, który zatrzymuje pyłki mające wielkość trzy dziesiąte mikrometra. Taki filtr zatrzyma zarówno zanieczyszczenia, ale także wszelkie niebezpieczne substancje.

Maska antysmogowa – jaką zakupić?

Wśród masek antysmogowych można wyszukać specjalne maseczki przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie. W żaden sposób nie utrudniają one joggingu. Obieg filtrowanego powietrza bywa w nich lepszy niż w tradycyjnych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w masce planujemy spacerować po mieście czy jednak biegać, powinniśmy zwrócić uwagę, aby była ona właściwie dopasowana do kształtu twarzy. Sprzedawane dzisiaj maski antysmogowe produkowane są z tworzyw hipoalergicznych, a więc mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez osoby walczące z alergią. Producenci maseczek robią wszystko, by nie tylko doskonale odgradzały nas one od szkodliwych substancji, ale też żeby miały atrakcyjny wygląd. Oryginalny design oraz duży wybór kolorów sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią maskę.