Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się wysoką trwałością. Jego największą zaletą jest także to, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębowych?

Wachlarz surowców, z których wytwarza się korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.