Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Dowiedz się więcej o leczeniu plamki żółtej.

AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. W dzisiejszych czasach doświadczeni okuliści oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do wcześniejszego komfortu życia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki oka cechująca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to dzięki niej widzimy wyraźnie. AMD jest dolegliwością, która manifestuje się poprzez utratę ostrości wzroku i zaburzenie obrazu. Wyróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. Zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przeważnie osoby, które skończyły 50. rok życia, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został wciąż do końca zrozumiany. Przypuszcza się jakkolwiek, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada niewłaściwy tryb życia – m. in. uzależnienie od papierosów, nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe bądź otyłość. Wpływ mogą mieć również uwarunkowania genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, np. nadciśnienie lub hiperglikemia. Nowoczesna medycyna opracowała na szczęście technologie, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa skutecznie na suchą postać AMD.

Leczenie AMD – czy jest inwazyje?

Laser nanosekundowy 2RT działa na zmienione komórki gałki ocznej jednocześnie nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Metoda leczenia jest bezpieczna co powoduje, iż może być przeprowadzana u rozmaitych grup chorych narażonych na uszkodzenie bądź potencjalną utratę wzroku. Technika laserowa powstrzymuje procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do odtwarzania się. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa jedynie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu gałkę oczną znieczula się miejscowo.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: kontakt@voigtklinikaoka.pl