Szpital Skawina – protezowanie

Szpital Skawina – protezowanie

Protezowanie daje szansę na zwiększenie średnicy dróg żółciowych zarówno w łagodnych chorobach, jak i u pacjentów walczących z rakiem. W ostatnim razie bywa stosowane jako element leczenia podtrzymującego życie albo przygotowanie do bardziej inwazyjnych zabiegów. O ile może polepszyć się stan chorych poddanych leczeniu taką techniką? Czemu lekarze tak chętnie po nią sięgają?

Protezowanie – jak wygląda?

Powinniśmy zaznaczyć, iż nie każdy chory ma szansę na protezowanie przewodów żółciowych. Operacja wykonywana jest wszak w znieczuleniu ogólnym, a w przypadku jakichkolwiek utrudnień, lekarz powinien odmówić rozpoczęcia protezowania.

Kiedy stosuje się protezowanie?

Medycy wybierają protezowanie, gdy u pacjenta z rozmaitych przyczyn doszło do zwężenia dróg żółciowych. Podobne schorzenia bywają następstwem zarówno mało poważnych schorzeń, jak i nowotworów.

Protezowanie – korzyści

Udrożnienie kanałów żółciowych daje szansę uniknąć kilku groźnych komplikacji – za jego sprawą można zmniejszyć niebezpieczeństwo pojawienia się żółtaczki. Protezowanie bywa również łagodniejszą alternatywą dla znacznie trudniejszej kuracji chirurgicznej.

Protezowanie, a ewentualne komplikacje

Chorzy nie dostają niestety całkowitej pewności dotyczącej tego, że protezowanie zakończy się sukcesem – ze względu na to powinniśmy pamiętać o możliwych powikłaniach. Wśród najczęstszych problemów lekarze wymieniają ostre schorzenia dróg żółciowych, a jego oznakami są dreszcze i zwiększona temperatura. W niektórych przypadkach doprowadza to także do krwawienia z dwunastnicy.