Sposób na pełny uśmiech – implanty zębów

Sposób na pełny uśmiech – implanty zębów

Wiele osób marzy o lśniącym uśmiechu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy moga się cieszyć perfekcyjnymi zębami. Szereg osób boryka się z paradontozą, tj. schorzeniem prowadzącym do utraty zębów. Do tego dodać trzeba wady zgryzu, przebarwienia i mnóstwo innych niedoskonałości. Szczęśliwie teraz każdy może zachwycać doskonałym uśmiechem – wystarczy tylko wybrać implanty zębów.

Implanty zębów – na czym to polega?

Implant zęba to nic innego jak sztuczny korzeń, który wszczepia się w kość szczęki. Obecnie używane implanty wytwarza się z tytanu. Implanty zębów mają wielkość rzeczywistego korzenia, który jest usuwany przed zabiegiem. Następnie na trzonie implantów mocuje się następnie koronę, czyli sztuczny ząb. Obecnie za standardowe uznaje się implanty o długości 10 milimetrów. Istnieje również możliwość wykorzystania implantu krótszego – o długości jedynie sześciu milimetrów. Implanty w stu procentach przypominają naturalne zęby, co bez mała jest ich ogromną zaletę. Dzięki temu osoba, która z jakiegoś powodu utraciła swoje zęby, może znów cieszyć się pełnym oraz pięknie wyglądającym uśmiechem.

Implanty zębów – wprawny stomatolog to podstawa

Decydując się na wszczepienie implantów, trzeba bez wątpienia zadbać o własne bezpieczeństwo. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był jedynie przez doświadczonego stomatologa, który posiada szeroką wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Za sprawą tego można być pewnym, że implant zostanie prawidłowo dopasowany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy osadzony w kości. Warto pamiętać, że zabieg osadzenia implantów zębów to procedura, którą z założenia przeprowadza się jeden raz w życiu – implanty raczej nie wymagają wymiany. Z uwagi na używany materiał są one również świetnie tolerowane przez ludzki organizm. Produkty z tytanu nie wywołują alergii, co sprawia, że implanty można wszczepiać również u alergików.