Rodzaje alergii – która z nich Ci dokucza?

Rodzaje alergii – która z nich Ci dokucza?

więcej

Sporo substancji może powodować alergie. Co istotne, pacjenci często nie wiedzą, że powinni uważać na dane substancje – udają się do specjalisty dopiero wówczas, kiedy zauważają pierwsze symptomy uczulenia. I choć wiedza na temat alergii jest w obecnie naprawdę wielka, należy napisać kilka zdań o ich rodzajach i związkach, jakie je wywołują. Szczególnie, że wiele z nich stosujemy codziennie, a dla alergików spożycie także śladowych ich dawek może stać się źródłem poważnych powikłań, a niekiedy nawet zgonu.

Jakie są rodzaje alergii?

Najczęściej odnotowuje się alergie żołądkowe. Takie rodzaje alergii pojawiają się po spożyciu pokarmów zawierających alergeny – mogą to być żyto, owoce morza lub migdały. Alergie styczne powodowane są natomiast przez kontakt z danymi substancjami – na przykład chromem czy lateksem. Często przyczyną alergii bywają również pyłki roślin oraz futro czworonogów – uczulenie daje wtedy o sobie znać pieczeniem oczu, nieżytem nosa i bólem zatok.

Rodzaje alergii a leczenie

Bez względu na to, które rodzaje alergii nam dolegają, po zauważeniu pierwszych objawów musimy od razu wybrać się do przychodni. Po stwierdzeniu uczulenia warto też sprawdzić jak unikać alergenów oraz co zastąpi nam dane substancje. Przydatne wtedy okażą się wiadomości uzyskane w serwisach o zdrowiu skierowanych do osób uczulonych – łatwo dzięki temu oprzeć się o doświadczenie osób długo walczących z uczuleniem.

Portal MojeAlergie.pl