Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by używać protez. Nie jest to jednak dobre wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także mają wiele innych atutów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, tytoniu i bardzo ciepłych dań. Istotne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które zwalczają obrzęk oraz dyskomfort.

Implanty zębowe – komu powierzyć?

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy istotne informacje.