Presbiopia – można ją wyleczyć

Presbiopia – można ją wyleczyć

Pokaźna porcja wiedzy o leczeniu presbiopii. Sprawdź koniecznie!

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z samoistnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co w istocie ogranicza możliwość korzystania z notebooka czy smartfona, czytania książek, rozwiązywania krzyżówek oraz realizowania szeregu codziennych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej pełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, jakkolwiek powoduje to pewne trudności. Soczewki do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Najlepszym wyjściem może okazać się zatem pozbycie się starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii. Czemu jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć szeregu problemów przy realizowaniu koniecznych, najłatwiejszych czynności. Osoby mający to schorzenie (trzeba zaakcentować, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności ujawniają się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z pisaniem lub korzystaniem z laptopa, jak również jazdą komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem planów jazdy) bądź dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie ceny produktu). Prócz tego, przeciwnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność ostrzejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Nie należy także zapominać, że wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następne dwa lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie sposoby są dostępne?

Oprócz korekty przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są także drogą ku temu, by w trakcie pojedynczego zabiegu całkiem usunąć wadę w obu oczach.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: kontakt@voigtklinikaoka.pl