Szukasz więcej informacji dotyczących korekcji laserowej? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl
Wygoda na co dzień, możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych oraz dostęp do różnorodnych zawodów – to jedynie kilka z powodów, które nakłaniają wiele osób do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają bowiem, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, bo są czwarty (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy jeden na trzech Europejczyków.
Korekcja laserowa wzroku – dokładność oraz małe niebezpieczeństwo powikłań
Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej środku można osiągnąć świetne rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można natomiast usunąć problem dalekowzroczności. W tej chwili najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to wykonanie precyzyjnego formowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Główne z nich to z pewnością dokładność, niska inwazyjność, efektywność i małe niebezpieczeństwo powikłań. Wypada napomknąć również o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.
Laserowa korekcja wzroku – lekarz może jej nie wykonać
Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, iż w niektórych przypadkach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią oraz ciążę, schorzenia oczu takie jak zaćma, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne czy infekcje wirusowe.
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
kontakt@voigtklinikaoka.pl