Oddział chirurgiczny – jakim zabiegom możesz się tam poddać

Oddział chirurgiczny – jakim zabiegom możesz się tam poddać

Dzisiejsze oddziały chirurgii – w Krakowie czy innych polskich placówkach – są doskonale zaopatrzone w profesjonalne narzędzia.

Jakiego rodzaju procedury wykonuje się na oddziale chirurgicznym?

Do niezwykle trudnych czynności chirurgicznych kwalifikuje się te zajmujące się układem krążenia. Przeszczepy serca, chelatacja żył, wszczepienie syntetycznej zastawki mirtalnej to nadzwyczaj ryzykowne czynności chirurgiczne, podejmowane na oddziałach chirurgii polskich szpitali. Dyscypliną, która rozwija się niezwykle prężnie, jest także chirurgia związana z rakiem. Zajmuje się ona kompleksowym leczeniem m. in. nowotworów przewodu pokarmowego, jajników, czerniakiem złośliwym. Ponadto wiele oddziałów chirurgii, znajdujących się w Krakowie czy Wrocławiu, dysponuje wyposażeniem pozwalającym na usunięcie piersi z jej jednoczesną rekonstrukcją.

W czym specjalizują się polskie oddziały chirurgiczne?

Nie zapominajmy o tym, że polskie oddziały chirurgii inwestują w światowej klasy chirurgów, którzy codziennie wykonują niebezpieczne czynności na sali operacyjnej. Krajowi specjaliści nie raz zadziwili wybitnych europejskich kolegów, realizując na przykład rewolucyjne operacje dłoni. Chirurgia onkologiczna też stoi na światowym szczeblu, doskonali się laparoskopia, czyli prekursorska metoda likwidowania na przykład raka jelita cienkiego. Kobiety cierpiące na nowotwór piersi mają szansę przejść szereg operacji typu breast conserving. Ta dziedzina nauk medycznych rozwija się niezwykle szybko, a oddziały chirurgiczne działające na terenie całej Polski (Kraków, Warszawa, Gdańsk), wykonują pionierskie zabiegi.