Maska do biegania w zanieczyszczonym powietrzu

Maska do biegania w zanieczyszczonym powietrzu

Bieganie stale zdobywa kolejnych miłośników. To oczywiście informacja ze wszystkich stron dobra, gdyż bieganie, jak wiele innych aktywności, pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i ogranicza ryzyko pojawienia się rozmaitych chorób. Jednak dotyczy to tylko terenów z czystym powietrzem. Tam, gdzie powietrze bywa zanieczyszczone, wszystkie aktywności na świeżym powietrzu potrafią przyczynić się do powstawania poważnych schorzeń. Powinniśmy o tym pamiętać szczególnie, że południe naszego kraju jest klasyfikowane jako jeden z najbardziej zanieczyszczonych terenów w Europie. Nie znaczy to jednak, że przebywając tam musimy zaprzestać sportu. Wystarczy tylko nabyć odpowiednią maskę do biegania.

Budowa maski do biegania

Przeciwsmogowe maski do biegania różnią się od tych, które przeznaczone są dla hutników lub kotłowych CO. Podczas uprawiania sportu powinniśmy wszak zadbać o komfort oraz wykorzystywać tylko te maski, jakie zapewnią nam bezpieczne mocowanie. Tak jak tamte wersje, maska dla biegaczy posiada filtr z węglem aktywnym, który blokuje drobiny z powietrza. Z uwagi na to, że zostają one w środku filtra, konieczne będą jego regularne zmiany. Najprostsze antysmogowe maski do biegania nie posiadają wymiennych filtrów, zatem po ich zużyciu musimy kupić kolejny egzemplarz. Jeśli zaś zdecydujemy się na nieco droższą maskę, po zużyciu filtra możemy zwyczajnie włożyć nowy.

Odpowiednia maska do biegania

Jak przed chwilą napisaliśmy, istotnym parametrem maski do biegania będzie jej komfort – zanim kupimy konkretny model, dobrze więc przekonać się, czy okaże się on dopasowany do wielkości naszej twarzy. Jeśli chcemy wybrać maskę do wielomiesięcznego stosowania, słusznie postąpimy decydując się na egzemplarze z wymiennymi wkładami. Pamiętajmy też o projekcie maski – wszak stały się dziś one istotną częścią ubioru, więc podobnie jak pozostałe, muszą odpowiednio wyglądać.