Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Skorzystaj z rady specjalisty w dziedzinie terapii małżeńskiej UK

Każda para może napotkać różnorodne problemy. Na szczęście obecnie można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy pomaga?

Do terapeuty udają się pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy oraz usprawnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między małżonkami – dzięku temu ich małżeństwo rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale również dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest określenie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Pary, które ukończyły terapię małżeńską zdobyły umiejętności niezbędne do tego, aby skutecznie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że aktualnie bez problemu można spotkać polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia pracę nad problemem i zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą partnerstwo może wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339