Leczenie otyłości jest możliwe – znajdź dietetyka

Leczenie otyłości jest możliwe – znajdź dietetyka

Otyłość znalazła swoją stałą pozycję w ścisłej czołówce najistotniejszych kłopotów tak zwanego „pierwszego świata”. Przerażającym faktem jest to, że w tym momencie jest znacznie więcej ludzi z nadwagą niż tych, którym brakuje jedzenia. Leczenie nadwagi jest więc koniecznością, gdy chcemy uchronić się od ciężkich chorób układu ruchowego, serca i całego organizmu.

Jakie sposoby stosuje się w leczeniu otyłość?

Indywidualnie dopasowana dieta to podstawowy element zmagań ze nadprogramowymi kilogramami. Dostarcza ona idealną ilość substancji odżywczych, przyspieszając równocześnie przemianę materii, co kończy się obniżeniem wagi ciała. Sporadycznie, jako dodatek do terapii, stosowane są specjalne preparaty medyczne. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, zaleca się też uprawianie sportu. W wyjątkowych przypadkach możliwa jest operacja chirurgiczna, która polega na pomniejszeniu objętości żołądka.

Gdzie szukać porady w leczeniu otyłości?

W dużych aglomeracjach, takich jak przykładowo Kraków, Poznań czy Łódź, mamy mnóstwo doświadczonych profesjonalistów z zakresu leczenia otyłości. W celu skorzystania z ich pomocy, musimy udać się na wizytę. Dobry dietetyk zagwarantuje nie tylko nadzór medyczny nad przebiegiem leczenia, ale także będzie mocną ostoją psychiczną dla pacjenta. Tylko właściwie ułożona terapia jest gwarancją powrotu do zdrowia i akceptowalnej masy ciała.