Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne zamówisz na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go używamy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do leczenia niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest stosowany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, zapalenia czy skręcenia stawów. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu lumbago, dyskopatii szyjnej, zapalenia stawów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest również pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które emitują światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: biuro@bardomed.pl