Jakie badania wchodzą w zakres wizyt domowych

Jakie badania wchodzą w zakres wizyt domowych

Wizyty domowe to dla dużej ilości osób szansa na normalne funkcjonowanie. Lekarze odwiedzają w domu osoby, które potrzebują pomocy i samodzielnie nie są w stanie przybyć do szpitala. Przyjrzyjmy się więc jakie schorzenia można wykryć w czasie wizyty domowej i jakie świadczenia się wtedy robi.

Wizyty domowe – lekarze rodzinni

Lekarze ogólni, pediatrzy – oni zazwyczaj wykonują wizyty rodzinne. O niezbędności wizyty domowej przesądza w pierwszej kolejności stan zdrowia pacjenta – z reguły są to obłożnie chorzy, dla których wizyta w przychodni byłaby niemożliwa. Poza przychodnią można zdiagnozować mnóstwo niebezpiecznych schorzeń, takich jak poszerzenie przedsionka serca, nieprawidłowości neurologiczne oraz problemy wieku starczego. Wymianą opatrunków i czuwaniem nad stanem zdrowia zajmują się doświadczone pielęgniarki, które także odwiedzają pacjentów. Wizyty domowe to również świetna alternatywa dla osób osłabionych, którzy obawiają się wizyty w szpitalu pełnym bakterii.

Wizyty domowe – przygotuj historię choroby

Podczas wizyty domowej możemy zastosować różnego rodzaju zabiegi. Od podstawowych takich jak pomiar ciśnienia, osłuchania serca, aż do bardziej skomplikowanych. Dożylne nawadnianie, holter EKG, postawienie baniek oraz szczepienia – to najczęściej wykonywane zabiegi. Do tego internista może wystawić tzw. L4. Wizyty domowe to usługi kompleksowe, które znacząco poprawiają stan zdrowia seniorów. Nie zapominajmy, żeby przed wizytą wyszukać całą historię choroby, tj. wypisy ze szpitala czy prześwietlenia, bo ułatwi ona postawienie właściwej diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Przed wizytą należy też powiadomić specjalistę o chorobach układu krwionośnego, bo niektóre testy wymagają przywiezienia odpowiedniego sprzętu medycznego.