Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Zdrowe i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze domowe środki wybielające wystarczają. Jak przywrócić piękny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Szczotkowanie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, soda oczyszczona, żele), nie zapewniają trwałych efektów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie boli i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Kluczowy jest także dobór właściwego PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Lampa BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.