Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u niemowląt to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak usuwać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Jest kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, pasuje do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru powinniśmy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).