Leczenie kanałowe, chociaż u większości z nas wzbudza lęk, naprawdę jest obecnie zabiegiem nieprzysparzającym dyskomfortu. Jest to skutkiem wykorzystania nowoczesnych leków przeciwbólowych, które sprawiają, iż chory nie czuje dyskomfortu nawet podczas terapii poważnych uszkodzeń. Po opróżnieniu kanałów zęba i ich zatruciu, ząb zostaje uzupełniony – dla wielu chorych jest to ostatni etap terapii. Bywa niestety, że po pewnym czasie kanał znów się uszkadza – jedynym rozwiązaniem w takich sytuacjach okazuje się wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego zastosowanie jest wówczas zalecane? Jak wybrać dentystę do przeprowadzenia takiej terapii?
Przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem
W przypadku wtórnego leczenia kanałowego potrzebne jest zwykle wykorzystanie mikroskopu. Rozwiązanie to jest też zalecane, jeśli kanały zęba nie są proste albo jego anatomia jest specyficzna z odmiennych przyczyn. Co ważne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od zwykłej terapii – jest dziś całkowicie bezbolesne, zaś specjalny mikroskop znajduje się nad głową chorego, nie sprawiając żadnego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem są zależne od stopnia uszkodzeń i numeru zęba.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak wybrać dentystę?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem przyniesie oczekiwane skutki oraz okaże się bezbolesne jedynie wówczas, jeśli znajdziemy odpowiedniego lekarza. Kluczowe będą jego umiejętności i doświadczenie, a o nich świadczą na przykład zdobyte świadectwa. Dobrze też dowiedzieć się, co o danym stomatologu mówią poprzedni klienci – ich komentarze bez trudu znajdziemy na forach. Przy poszukiwaniach lekarza przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy zaś kierować się kosztami – wszak stawką jest nasze zdrowie.