Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast pomału zdają sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń usuną?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie usuwa też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.