Etapy zakładania implantów zębowych

Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszą metodą na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant wraz z koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Ich założenie jest także mniej uciążliwe dla pacjenta niż zakładanie pełnej protezy czy mostu – nie ma potrzeby szlifowania przyległych zębów. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ów proces i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębów – jak przebiega ich założenie?

proces wstawienia implantów zębów rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Równie ważne jest też stosowne nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności stomatolog wykonuje nacięcie dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niezmiernie trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Precyzja istotna jest też przy wszczepieniu implantu zębowego w łoże. Gdy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarz musi już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a środki znieczulające

Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi u wielu pacjentów przerażenie związane z możliwym intensywnym bólem doświadczanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest kompletnie bezzasadny. Obecnie implantologia dysponuje niezmiernie skutecznymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne całkowicie eliminującego problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.