Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Kup sok z kapusty na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znowu wróciły do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Mówiąc o zdrowotnych walorach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób pominąć również napojów takich jak kefir, kwas chlebowy albo wszelkiego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają prosto i szybko wprowadzić do naszego ciała składniki niezastąpione dla jego właściwego funkcjonowania.

Jakie składniki dostarcza sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie multum związków oddziałujących pozytywnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kiszonek to też wspaniałe źródło witamin. Warta uwagi jest głównie duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy E i K, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – czemu warto go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo liczne witaminy usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają radzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. refluks czy wrzody żołądka. Pobudzają one też apetyt i stanowią osłonę w czasie kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: sklep@superbutelki.pl