Dentysta – nie ma się co bać

Dentysta – nie ma się co bać

Pomimo wiedzy o tym, iż o uzębienie powinniśmy zawsze się troszczyć, nasi rodacy nadal nieczęsto wybierają się do dentysty. Powodem zwykle jest zwykły strach, który zresztą aktualnie jest całkowicie nieusprawiedliwiony. Dentysta dziś stosuje bowiem innowacyjne narzędzia, a pacjenci nie powinni stresować się bólem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na przeprowadzenie najróżniejszych złożonych zabiegów. Z jakimi problemami jednak szczególnie często przychodzimy do dentysty? Jakie zabiegi cieszą się szczególną popularnością wśród chorych?

Z jakimi schorzeniami przychodzimy do dentysty?

Coraz rzadziej przychodzimy do dentysty z zębami, jakich nie sposób już uratować. Takie sytuacje niestety nadal występują, zaś jedynym rozwiązaniem okazuje się wówczas ekstrakcja zęba oraz wstawienie implantu. Szczęśliwie rzecz jasna sporo zębów dentysta może uratować – z użyciem innowacyjnych narzędzi jest to osiągalne nawet w przypadków dużych ubytków. Jakie rozwiązania to umożliwiają?

Dentysta – innowacyjny sprzęt

Zredukowanie bólu podczas zabiegów bierze się zwłaszcza z zastosowania innych metod borowania zębów. Zamiast zwykłych borów dentysta stosuje obecnie między innymi odpowiednie leki i gaz. Skaler oraz światło to kolejne rozwiązania, których używa dentysta. Natomiast kliny są wykorzystywane w szczególności w czasie odbudowy uzębienia. Pozwalają na one doprowadzenie światła polimeryzującego do ukrytych szczelin oraz odseparowanie zębów.