Co daje korona porcelanowa?

Co daje korona porcelanowa?

Przed laty uszkodzenie zęba wymuszało korzystanie z protezy czy niezbyt ładnych koron wykonanych z metalu. Obecnie na szczęście protetyka zanotowała wielki progres, a chorzy, którzy z różnych powodów utracili uzębienie nie muszą korzystać z wspomnianych technik. Od dekady wielkim zainteresowaniem cieszą się wszak korony porcelanowe, które przypominają prawdziwe uzębienie, a przy tym są bardziej funkcjonalne niż protezy, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, wpływ kwasów i mnóstwo potencjalnych zagrożeń. W jakich sytuacjach więc najlepiej postawić na wykonanie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron zakładają protetycy? Jakiemu lekarzowi to zlecić, aby uniknąć potencjalnych problemów?

Założenie korony porcelanowej

Korona porcelanowa może być założona na korzeniu ukruszonego zęba bądź implancie wkręconym w szczękę. Na pierwszy typ korony decydują się najczęściej chorzy z ułamanymi zębami lub zmagający się z dużą erozją miazgi. Warto przy tym wiedzieć, iż korona porcelanowa powinna być założona na zębie, który jest wyleczony endodontycznie. Drugi rodzaj korony porcelanowej bywa stosowany u pacjentów po wyrwaniu martwego zęba i może być zakładany tak na implancie z metalu, jak i ceramicznym.

Korona porcelanowa – jak znaleźć dentystę?

Korona porcelanowa, jak już wspomnieliśmy, jest naprawdę solidna. By oczywiście móc cieszyć się z jej zalet, musimy wybrać stomatologa, który ją właściwie założy. Zdaje się to łatwe, jednak w sieci przeczytamy mnóstwo opinii rozczarowanych klientów. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek? Przede wszystkim sprawdźmy, czy danego specjalistę rekomendują poprzedni pacjenci. Poza tym warto dowiedzieć się także, jakie technologie wykorzystywane są w danym gabinecie – dostępność nowoczesnych narzędzi gwarantuje bezproblemowy zabieg oraz wysoką żywotność korony porcelanowej.