Białko BCAA

Białko BCAA

Co to jest BCAA?

Wszystkim chcącym zbudować masę mięśniową szczególnie polecamy BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które są częstym elementem odżywek na masę.

Substancja ta jest głównym materiałem budulcowym białek. BCAA należy do aminokwasów rozgałęzionych, które budują grupy NH2- aminowa oraz COOH- karboksylowa.

Działanie BCAA

BCAA ma działanie zapobiegające zmęczeniu ośrodkowemu, a także ma wpływ na polepszenie zdolności do wysiłku. Jest przez to szczególnie rekomendowane do stosowania w czasie podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego.

Dawkowanie BCAA

Wymagana dzienna dawka to 3g. Jest ona osiągalna dzięki trzymaniu dobrze zbilansowanej diety. BCAA można również uzupełniać przyjmując je w formie płynnej lub w postaci tabletek, z czego postać płynu jest bardziej zalecaną ze względu na korzystniejsze przyswajanie substancji. Regularne stosowanie zwiększa siłę chwytu, a także pozwala zbudować samą masę mięśniową oraz pomaga przy spalaniu tłuszczu w czasie diety redukcyjnej. Liczne badania potwierdziły efektywność spożywania BCAA, dlatego też jest popularnym suplementem wśród fanatyków kulturystyki, którzy chcą osiągnąć wymarzoną sylwetkę.