Basen dla niemowląt – już od trzeciego miesiąca życia

Basen dla niemowląt – już od trzeciego miesiąca życia

Choć jeszcze kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowląt nie było popularne wśród matek, to dziś coraz więcej z nich postanawia zabrać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym lepszy rozwój całego zdrowia. Warto też dodać, iż – wbrew opiniom niektórych kobiet – na pływalnię mamy szansę wybrać się z bobasem naprawdę szybko, bo już od 3 miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, iż maluchy będą w pełni niezagrożone tylko wtedy, kiedy wybierzemy się z nimi na właściwe ćwiczenia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Dlaczego dobrze wybrać basen dla niemowląt?

Kluczowym plusem pływania niemowląt będzie niewątpliwie fakt, że wszechstronnie wspomaga zdrowie dziecka. Dzięki zajęciom na basenie prędzej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, zaś słabe wciąż stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu ogranicza się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to również doskonała metoda na naukę zborności ruchów, przez co dzieci prędzej zaczną chodzić. Dobrze także wspomnieć, iż zajęcia na pływalni prowadzone są z pozostałymi dziećmi – są zatem wspaniałą okazją do nauki społecznych relacji z rówieśnikami.

Jak znaleźć basen dla niemowląt?

Mnóstwo osób niesłusznie jest przekonanych, iż ćwiczenia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem pewne zagrożenie, wystarczy jednak rozważnie podejść do znalezienia ekipy, która przygotowuje takie ćwiczenia. Szczególnie istotne będzie niewątpliwie to, by były one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o bezpieczeństwo maluchów znajdujących się na basenie, ale również opracują odpowiednie ćwiczenia, dzięki czemu te dobrze wykorzystają chwile na basenie i wyniosą z tego rozwojowe oraz emocjonalne zyski.