Badania wysokościowe – dla bezpieczeństwa na wysokości

Badania wysokościowe – dla bezpieczeństwa na wysokości

Potrzebujesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie badania wysokościowe Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź www.testypsychologiczne.com.pl

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej trzy metry ponad podłogą bądź ziemią. Dotyczy to zatem robót przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Jak przebiegają tego rodzaju badania?

Charakter badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP powinna odbywać się z zastosowaniem właściwych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie mogą wykonywać osoby mające tendencje do zawrotów głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą bądź mające kłopoty ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu neurologii, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z równowagą i błędnikiem) oraz okulistyki. Badania wykonuje się poddając badanego prostym testom przy wykorzystaniu odpowiednich urządzeń. Podczas badań można również zdiagnozować problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie należy obawiać się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, bo jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak długo zachowują ważność?

Badania wysokościowe trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że tak nakazuje prawo, badaniom tego typu należy poddawać się co dwa-trzy lata. Osoby, które przekroczyły pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im rokrocznie.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: info@testypsychologiczne.com.pl