Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapie aparat. Zdobądź więcej informacji

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: biuro@bardomed.pl