Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Jeśli potrzebujesz domowego urządzenia do drenażu limfatycznego, odwiedź ten adres.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów często używane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród urządzenie naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Jest multum wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy sprzęt do presoterapii

Wiele opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, toteż bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi miażdżyca i choroba nowotworowa, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: kontakt@carepump.pl