Alergie – uczulają nas nie tylko pyłki

Alergie – uczulają nas nie tylko pyłki

http://www.mojealergie.pl/

Alergie objawiają się w zróżnicowany sposób. Najczęściej spotykane oznaki alergii to po prostu odpowiedź organizmu na patogenne bodźce. Jakie substancje alergizują i czy można się przed nimi efektywnie obronić?

Alergie – schorzenie XXI wieku

W środowisku naturalnym występuje wielka ilość drobnoustrojów powodujących uczulenia. Nieprzyjazne dolegliwości wywołują jednak też produkty spożywcze i substancje sztuczne. Alergie dzielimy na 3 podstawowe gatunki – pokarmową, wziewną i uczulenie, którego powodem jest bezpośredni kontakt z alergenem. Wiele składników może spowodować uczulenie, jednak uczulające właściwości posiadają zazwyczaj pyłki topoli, trawa, zarodniki grzybów i pleśni, konserwanty, a także lateks. Chory może odczuwać zapalenie spojówek, cierpieć na kaszel, mieć trudności z wysypkami. Alergii należy natychmiast przeciwdziałać, bo wieloletnia ekspozycja na np. pleśń może spowodować nawet śmiertelnego raka.

Alergia – znajdź wskazówki na portalu internetowym

Z całą pewnością życie z alergią jest wyjątkowo niewygodne. Chorzy muszą więc dobrze dobierać składniki diety, nie mogą głaskać psów czy kotów, a powietrze w ich domu musi być przejrzyste i zdrowe. Zasadnicze znaczenie ma terapia, unikanie czynników uczulających oraz szczepienie. Dokładne zalecenia jak radzić sobie z alergią można usłyszeć u specjalisty oraz na profesjonalnych serwisach, które promują kompleksowe spojrzenie na tę dolegliwość. Nie zapominajmy, że zmiana sposobu odżywiania i unikanie alergizujących składników procentuje istotną poprawą stanu skóry i dróg oddechowych alergików.

Portal MojeAlergie.pl