Żeliwne czy elektryczne – jak dobrać grill

Żeliwne czy elektryczne – jak dobrać grill

Grill z rodziną to najpopularniejszy w Polsce sposób na letnie przyjęcie. To w szczególności fantastyczna okazja do spotkania się z bliskimi, skosztowania pikantnych żeberek, a także innych smakołyków. Sprawdźmy więc, jaki grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przygotowywania przepysznych rarytasów.

Wybierz najlepszy grill ogrodowy

Podstawowy podział grilli ogrodowych to sprzęty stałe oraz przenośne. Zwłaszcza ta ostatnia kategoria cieszy się sporym wzięciem wśród Polaków, ponieważ wspaniale pasuje do niewielkich posesji. Pośród przenośnych grilli ogrodowych mamy sprzęty zarówno elektryczne, węglowe, jak i gazowe. Najchętniej wybierane w supermarketach i w autoryzowanych punktach są z całą pewnością ogrodowe grille na węgiel drzewny. Wyprodukowane z wytrzymałej blachy, posiadają pokrywę – dostępne są najczęściej w niewygórowanych cenach. Dania przyrządza się na nich w bezpieczny sposób, a czas pieczenia można sprawdzać za pomocą praktycznego termometru. Entuzjaści grillowania uwielbiają grille węglowe, ponieważ nadają potrawom jedyny w swoim rodzaju smak, jednakże wymagają od kucharza praktyki, by przygotowane na nich mięsa oraz warzywa nie były nazbyt spalone, a zatem, aby były zdrowe.

Grill ogrodowy kup w autoryzowanym punkcie sprzedaży

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się też grille na butlę gazową, które są o wiele łatwiejsze w obsłudze. Do takiego grilla nie musimy dokładać węgla ani spędzać czasu na jego rozpalaniu. Trzeba jedynie ułożyć szaszłyki na ruszcie, a następnie przekręcić kurek. Plusem modelu grilla na gaz jest bezspornie to, że szybciej można go wyczyścić, ponieważ podczas pieczenia mięsa nie wytwarza się popiół. Podobny atut ma grill elektryczny, który do wydajnej pracy potrzebuje wyłącznie przyłączenia go do gniazdka. Bez względu na to typ urządzenia chcemy nabyć, warto szukać go w autoryzowanym salonie sprzedaży, w którym poza wysokiej klasy grillami, otrzymamy też kompleksowe doradztwo ze strony sprzedawców.