Zalety rolet podgumowanych

Zalety rolet podgumowanych

W upalne miesiące roku Twój dom nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed wyjściem z mieszkania zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, doskonałym do relaksu. Ten typ rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W których pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Zalety rolet podgumowanych

Główną zaletą rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza światła do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Zazwyczaj w sezonie letnim utrzymanie w pokojach właściwej temperatury jest trudne. Jeśli nie masz klimatyzatora, to kup taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zwykle są montowane we wnętrzach, takich jak kuchnia czy łazienka, ale też w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zwykle występują w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo mocno przeszklonego wnętrza, to ten model spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak gabinet, sypialna oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych detali pokoju lub zdecyduj się na barwę w absolutnie kontrastującą z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko zależy od Twojej inwencji i pomysłu na ich aranżację.