Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Jeśli potrzebujesz kombinezonu motocyklowego, odwiedź ten adres.

Korzystanie z jednośladu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nierzadko również z niewielkim brakiem komfortu. Aby zminimalizować negatywny wpływ niektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest zaopatrzenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motocykl albo specjalne spodnie wraz z kurtką zahamują odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku znacznie zminimalizują prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie wyłącznie w przypadku, gdy kupimy odpowiedni ich model. Co warto zatem wybrać? Co będzie najlepsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na jaki materiał postawić? Na te kwestie odpowiemy poniżej.

Kombinezon na motocykl jedno- albo dwuczęściowy. Który jest lepszy?

Kombinezony na motocykl jednoczęściowe wybierają głównie uczestniczący w wyścigach sportowych, profesjonalni motocykliści, oraz osoby sporadycznie pokonujące dalekie trasy bez długich przystanków. Dają one najwyższy stopień ochrony podczas „położenia” maszyny. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich nakładania, ale i przemieszczania się w nim pieszo, m.in. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co bywa szczególnie kłopotliwe. Toteż motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, śmiało powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on należytą w większości sytuacji protekcję, a jednocześnie można go bez problemu ubrać i ściągać.

Kombinezon na motor – nie tylko budowa jest ważna

Budowa kombinezonu na motor to natomiast nie wszystko, na co trzeba zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Tak samo znaczący jest materiał, z którego został on uszyty. Tu do wyboru mamy przeważnie odpowiednie tekstylia i skórę. Kombinezony skórzane dają mają względnie mały potencjał wentylacji, ale znakomicie ochraniają w razie upadku. Należy jednak zaakcentować, że coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a przy tym dają lepszą wentylację.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: biuro@legato-motocykle.pl