W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także świetny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejny pomysł na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.