Sukienka rozkloszowana – modny i popularny fason

Sukienka rozkloszowana – modny i popularny fason

Sukienka jest chyba najbardziej kobiecym rodzajem ubioru. Każda dziewczyna z pewnością posiada w swojej garderobie co najmniej kilka odmian sukienek doskonałych na przeróżne okazje. Na chwilę obecną bardzo popularna jest sukienka rozkloszowana, która jest idealnym wyborem dla kobiet o bardzo różnej figurze.

Sukienka rozkloszowana – charakterystyczne cechy tego modelu?

Sukienka rozkloszowana to z całą pewnością leżąca bardzo blisko ciała górna część – materiał opina sylwetkę, a tym samym mocno ją podkreśla. Najczęściej już od poziomu bioder sukienka lekko się poszerza. Na skutek tego nie opina mocno ud, tym samym ich nie akcentuje. Przeważająca ilość sukienek rozkloszowanych kończy się tuż przed kolanem – doskonale eksponują one więc nogi, ale jednocześnie nie sprawiają, że stylizacja wygląda wulgarne. Być może dlatego sukienki rozkloszowane cieszą się od jakiegoś czasu rosnącym zainteresowaniem.

Sukienka rozkloszowana – jaka kobieta może po nią sięgnąć?

Ten model sukienki przyda się posiadaczkom szerokich bioder i masywnych ud. Sukienka rozkloszowana skutecznie ukrywa wady sylwetki, eksponując przede wszystkim kształty ciała powyżej talii. Wielu stylistów poleca sukienki rozkloszowane też kobietom, których figura wyróżnia się szerokimi ramionami. Rozszerzająca się dolna część sukienki sprawia wszak, że sylwetka nabiera prawidłowych proporcji. Jeżeli jeszcze w talii sukienki rozkloszowanej założy się pasek lub element z ciemniejszego materiału, to figura nabierze niezwykle atrakcyjnego kształtu klepsydry. Sukienek tego typu muszą natomiast wystrzegać się przedstawicielki płci pięknej ze znaczną nadwagą. Sukienka rozkloszowana rewelacyjnie prezentuje się dobrze zarówno na oficjalnych wyjściach, jak i nieco mniej formalnych imprezach – wszystko zależy od koloru materiału, z którego została uszyta. Na chwilę obecną tego rodzaju sukienki kupić można nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach działających online. To ostatnie rozwiązanie to same zalety – sklep prowadzący sprzedaż w sieci ma w przeważającej liczbie przypadków wyjątkowo szeroki wybór, a zamówiona sukienka dostarczona zostanie pod wybrany adres. Do tego w takich sklepach liczyć można na również duże rozmiary, których zazwyczaj w sklepie stacjonarnym najzwyczajniej brakuje.