Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

zobacz wisiorki srebrne na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich do czyszczenia biżuterii, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.