Sposób na nudne pluszaki – przytulanki od artysty

Sposób na nudne pluszaki – przytulanki od artysty

Świetnie się prezentują, rozbudzają fantazję oraz posiadają mnóstwo innych zalet. Przytulanki – bo o nich piszemy – to w oczach każdego z nas symbol dzieciństwa. Jak się dowiadujemy, cenią je także psychologowie, którzy zauważyli to, iż te zabawki świetnie zastępują obecność matki w czasie początkowych wieczorów bez nich, a w następnym okresie okazują się ich najlepszym przyjacielem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki dostępne są obecnie bardziej niż kiedykolwiek – w sklepach sprzedawanych jest wiele ich typów, ale nie zawsze okażą się dla dziecka tak samo dobre. Jak zatem znaleźć te odpowiednie?

Jaki surowiec będzie najlepszy na przytulanki?

Większość czytelników jest zdania, że każde przytulanki sprzedawane na rynku będą bezpieczne dla każdego malucha. To źle, gdyż najtańsze pluszaki produkowane są często z surowców, które nie są miłe w dotyku, a u niektórych dzieci potrafią wywoływać zmiany uczuleniowe. By takich problemów się ustrzec, najlepiej wybierać przytulanki wykonane z naturalnych materiałów (między innymi lnu czy wełny) lub syntetycznych surowców, posiadających niezbędne atesty i zgodne z normami UE.

Przytulanki – które wybrać

Jednak ważny będzie tak sam materiał, jak i wygląd przytulanki. Wiele dostępnych w sklepach pluszaków przypomina postaci ze szczególnie popularnych wśród dzieci kreskówek, ale warto postawić na oryginalne, ręcznie robione przytulanki z autorskich pracowni. Przywodzą one na myśl pluszaki, jakie wielu czytelników pamięta z okresu dzieciństwa, a oprócz tego są zwykle dużo staranniej wykonane niż produkowane masowo zabawki dostępne w marketach.