Skaner kodów kreskowych nie tylko w sklepach

Skaner kodów kreskowych nie tylko w sklepach

Kody kreskowe znacznie ułatwiły liczenie produktów i zakupy. Ich zastosowanie jest możliwe dzięki skanerom kodów kreskowych, które niegdyś używane były tylko w sklepach. Obecnie jednak są one stosowane również w wypożyczalniach (do notowania udostępnień książek), w sortowniach, gdzie ułatwiają zarządzanie paczkami, a od niedawna również w firmach, w których dzięki nim osiągalne staje się łatwe wprowadzanie faktur do bazy danych. Jak więc spośród różnych sprzedawanych u dostawców czytników znaleźć skaner kodów kreskowych, który okaże się najbardziej odpowiedni? O czym nie zapominać przy jego zakupie? Które funkcje będą najważniejsze?

Komunikacja programu do płatności ze skanerem kodów kreskowych

Najważniejszą funkcją skanera kodów kreskowych będzie z pewnością komunikacja z komputerem. Przed zakupem koniecznie należy zatem sprawdzić, czy wybrany przez nas model działa z używanym przez nasze przedsiębiorstwo systemem – w innym razie konieczna będzie jego droga zmiana. Szczęśliwie wiele dostępnych w Polsce skanerów kodów kreskowych współpracuje z wieloma programami – na przykład Subiektem czy PC Marketem. Na magazynach i w dużych marketach doskonale zdadzą egzamin skanery przenośne – w takich sytuacjach dowiedzmy się, czy posiadają one opcję Wi-Fi.

Opcjonalne zalety skanera kodów kreskowych

Skaner kodów kreskowych powinien być dopasowany do oczekiwań firmy, która będzie go wykorzystywać. W przypadku skanerów kodów wykorzystywanych w sklepach czy w biurach całkowicie wystarczą modele stacjonarne pozbawione zbędnych opcji. Jeśli jednak czytniki mają być stosowane przez kurierów czy w sortowni, powinniśmy postawić na przenośny skaner kodów kreskowych. Czasem (w zakładach przemysłowych lub na zewnątrz) potrzebne będą również dodatkowe funkcje – między innymi odporność na wpływ wody bądź dużych temperatur.