Samochody Renault – które części zamienne kupujemy najczęściej?

części zamienne Renault, Renault części Kraków

Samochody Renault nadal cieszą się w Polsce dużą popularnością. Tylko w 2014 roku stanowiły one 14% wszystkich samochodów osobowych sprowadzanych z zagranicy. Użytkownicy doceniają rozmaite ich modele – zarówno rodzinne minivany, jak Renault Scenic, a także kompaktowe Renault Megane z silnikiem benzynowym. Według statystyk w 2014 roku nasi rodacy kupili ponad 3,5 tyś. pojazdów Megane i 5 tys. modeli Scenic. Megane jest popularny z uwagi na oszczędny silnik, a Scenic – na wszędzie dostępne części do Renault. Wysokim popytem cieszyło się także Renault Clio – w omawianym okresie kupiono prawie 2800 sztuk tego modelu.

Części Renault – które najczęściej się psują?

Kupiłeś wymarzony auto i chcesz jak najlepiej zadbać o swoje Renault? Części zamienne do rozlicznych modeli tego koncernu motoryzacyjnego są sprzedawane w stosownie wyposażonych sklepach internetowych. Można w nich znaleźć elementy nadwozia, silnika, układu chłodzenia i podwozia, jak i wiele innych. Z opinii klientów wynika, iż często psującą się częścią Renault jest tylna belka skrętna – na usterki tego podzespołu uskarżają się posiadacze modelu Clio. Problemy podobnej natury mają Ci, którzy kupili Renault Megane, jednakże w tym wypadku awarii ulegają też zabezpieczenia antykorozyjne.

Zaopatrz się części zamienne Renault

Systematyczne kontrole techniczne oraz wymiana najszybciej niszczących się elementów eksploatacyjnych są gwarancją wieloletniego korzystania z auta tej francuskiej marki. Oferowane w sprzedaży części są przeznaczone zarówno dla profesjonalnych warsztatów, jak i osób prywatnych, które chcą samodzielnie wymienić niesprawne podzespoły.

France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: sklep@france-car.pl