Różnorodność ekspresów Jura

Różnorodność ekspresów Jura

Dobranie właściwej kawy nie zapewnia przygotowania doskonałego naparu. By zachwycić gości wyjątkowym smakiem kawy powinniśmy również postarać się o odpowiednią technikę zaparzania oraz sprzęt, który umożliwi wypracowanie właściwej ciepłoty wody oraz ciśnienia. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Jura, którzy od niemal dziewięćdziesięciu lat oferują klientom świetne ekspresy, które mogą być eksploatowane tak przez profesjonalnych baristów, jak i po prostu miłośników dobrej kawy. Czemu jednak powinniśmy postawić na ekspresy tej marki? Jakie plusy ma ekspres Jura? Jak znaleźć sprzęty odpowiednie do naszych potrzeb i ustrzec się problemów w użytkowaniu?

Profesjonalny ekspres Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim ze względu na wytwrzane przez nią ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci chętnie wybierają produkty marki, gdyż są one solidne, zaś ich konstrukcja umożliwia zrobienie różnych typów kaw – również tych których nie można przygotować bez napowietrzenia mleka. Firma przygotowała dla profesjonalnych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które zgrupowane są w kilka serii – na przykład Classic, XS, W, XJ oraz GIGA PROFESSIONAL, a wszystkie z nich cechują się odmiennym zużyciem mocy i możliwościami przygotowania napojów.

Który ekspres Jura kupić do domu?

Chociaż sporo produktów marki adresowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez przeszkód może być również stosowany w domu. Szczególnie, że w jej ofercie znajdziemy wiele ekspresów, które stworzone są akurat do eksploatowania w domu. Szczególnie dobrze sprawdzają się urządzenia z linii J, A oraz ENA, gdyż charakteryzują się prostą budową oraz różnymi opcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Dobrze też wspomnieć, że Jura proponuje również sprzęty, które ułatwią zrobienie bardziej nietypowych rodzajów tego naparu oraz naprawę ekspresów.