Nigdy więcej rażącego światła – rolety wewnętrzne dla Ciebie

Nigdy więcej rażącego światła – rolety wewnętrzne dla Ciebie

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich latach wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych i ściennych. W większości z nich zakupimy również wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak kółka z żabkami, rozety, karnisze metalowe czy wsporniki ścienne i sufitowe. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a także w łazience. Te rolety posiadają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na zamówienie – jak wymierzyć

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach sprzedawanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.