Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Znajdź lonżę dla konia

Lonża dla konia to akcesorium na co dzień używane podczas nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie rekomenduje się ich szukać?

Lonża dla konia – rodzaje i jej przeznaczenie

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, dosiadem, trzymaniem wodzy, a także utrzymywaniem równowagi w siodle. Zwierzę jest prowadzone po obrysie koła, a lonża używana jest do korygowania zachowania konia. Narzędzie to służy także zawodnikom woltyżerki oraz akrobatom cyrkowym do doskonalenia technik i asekuracji wykonywanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych koni oraz zagwarantowania im stosownej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty uznanych firm

Obfity wachlarz przyrządów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych, które oferują profesjonalny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże dla konia znanych marek – m.in. Waldhausen, Kerbl czy Imperial Riding. Chcesz kupić lonżę w pomarańczowym, błękitnym, a może zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny wybór artykułów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych entuzjastów jazdy konnej. W sklepie obecne są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowe zapięcie, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: sklep@horse-trade.pl