Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Szukasz listw drewnianych? Kliknij tutaj

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, by nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: info@balticwood.pl