Łańcuchy samochodowe – zastosowanie

Łańcuchy samochodowe – zastosowanie

Jeśli poszukujesz łańcuchów na koła, koniecznie odwiedź ten adres

Łańcuchy na koła znacznie zwiększają przyczepność auta w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest m.in. w Bułgarii, Norwegii i Turcji), w innych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w zimą (takie przepisy obowiązują na przykład we Włoszech, w Hiszpanii, Niemczech i Polsce). Jak jednak typy łańcuchów samochodowych można kupić w sklepach?

Typy łańcuchów samochodowych

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy stworzone z myślą o stosowaniu w autach terenowych, dostawczych, osobowych i ciężarowych, jak również w autobusach. Łańcuchy różnią się też motywem zaplotu, mocowaniem, które musi być dostosowane do typu felgi oraz grubością i przekrojem ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny). Różne są również tworzywa, z których produkuje się łańcuchy na koła. Obecnie producenci stosują najczęściej stal tytanową lub manganową.

Jazda z łańcuchami na koła

Zakładanie łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i na początku może być źródłem sporego stresu. Żeby się go ustrzec się, powinno się potrenować tę czynność na placu manewrowym bądź w garażu. Sama jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Należy wystrzegać się buksowania kół, przekraczania prędkości 50 km/h i poruszania się po niezaśnieżonych drogach. Stosując łańcuchy samochodowych, trzeba też obowiązkowo nadzorować ich napięcie oraz ułożenie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich użytkowania.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: sklep@ebagaznik.pl