Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Kup kontener na gruz

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, jak również rozebrane elementy stolarki otworowej – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych i magazynów

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla firm transportowych oraz magazynów.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: biuro@ekombud.pl