Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Klaser na monety i banknoty to wciąż pierwszy wybór kolekcjonerów

Zobacz, gdzie zamówić klaser numizmatyczny.

Zbieranie monet oraz banknotów to nie tylko frajda z szukania i zakupu nowych okazów, ale też poczucie satysfakcji z ich przeglądania i ewidencjonowania. Zdobyte numizmaty winny więc znaleźć się w stosownych albumach lub klaserach, za sprawą których wygodnie będzie można je przeglądać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – wciąż najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają rozległy wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, niemniej jednak najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? W głównej mierze z tego powodu, że pomagają łatwo segregować monety konkretnego typu. Warto pamiętać, iż wiele albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i należy kupić je oddzielnie dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych banknotów lub numizmatów. Dowolność odłączania i dopinania kart jest ogromnym usprawnieniem przy porządkowaniu okazów według naszego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyciągania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów lub rozdarcia banknotów. Prócz tego, dysponując niedużą kolekcją, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych rozmiarach, trzeba tylko dokupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Inną zaletą klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak albumy ze zdjęciami rodzinnymi bądź książki, przez co bez problemu skryjemy je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Klaser na monety pomieści bez przeszkód także monety w kapslach

Specjaliści rekomendują, żeby w stronach klaserów wykonanych z plastiku przechowywać powszechniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, bowiem nawet gruba powłoka z polichlorku winylu nie gwarantuje numizmatom kompletnej ochrony przed działaniem wysokiej wilgotności i powietrza. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie albo te wybite z cennych kruszców powinno się wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Kapsel można następnie przechowywać w klaserze, jako że szereg producentów ma w ofercie karty do albumów, które bez problemu są w stanie zmieścić monety zabezpieczone kapslem lub tekturowym holderem.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: sklep@goldbroker.pl