Kiedy stosuje się stół bezcieniowy?

Kiedy stosuje się stół bezcieniowy?

Wielu fotografów para się dzisiaj robieniem zdjęć przeróżnych produktów. Zdjęcia produktów wymagają dobrze dobranego wyposażenia studiów, w których robi się zdjęcia. Sprzętem, który bez żadnych wątpliwości powinien się znaleźć w studiu, które chce wykonywać fotografie produktów, jest stół bezcieniowy.

Do czego wykorzystuje się stół bezcieniowy?

Wykonując zdjęcia produktów powinno się pamiętać, że odbijają one światło. Ciężko zatem będzie zrobić zdjęcie, które doskonale pokaże fakturę uwiecznianego na zdjęciu przedmiotu, jego kształt oraz kolor. Ale osoby, które wykonywaniem zdjęć parają się na co dzień, bardzo dobrze sobie z tym radzą. Bardzo dobrze wszak wiedzą, że fotografia produktów wymaga sięgnięcia po stół bezcieniowy. Na ogół jest on używany do robienia zdjęć produktów o niezwykle jasnym kolorze. Dodatkowo, późniejsza obróbka fotografii zrobionych na stole bezcieniowym przebiega o wiele sprawniej, a także o wiele krócej.

Czy stół bezcieniowy to sprzęt jedynie dla profesjonalnych fotografów?

Stołu bezcieniowego mogą śmiało używać także amatorzy fotografii. Można go polecić między innymi osobom prowadzącym sklep internetowy i które samodzielnie chcą zrobić zdjęcia sprzedawanych w swoim sklepie produktów. Za sprawą zastosowania stołu kolor uwiecznionych na zdjęciach produktów nie będzie różnił się od rzeczywistości. Stół pozwoli bowiem wyeliminować odblaski światła, których nie da się uniknąć fotografując czy to przy świetle naturalnym czy emitowanym przez sztuczne źródła światła. Niepożądane cienie będą zlikwidowane, a zdjęcia będą bardzo wysokiej klasy. Niestety, na stole tego typu nie można fotografować ciężkich przedmiotów. Robiąc fotografie na stole bezcieniowym, należy pamiętać o naświetleniu jego powierzchni. Podświetla się go zawsze od dołu, a więc źródło światła powinno się umieścić pod jego blatem. Reasumując, stół bezcieniowy mocno ułatwia robienie fotografii produktów. Atutem jest też o wiele łatwiejsza obróbka wykonanych zdjęć.