Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: sklep@horse-trade.pl