Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jeśli potrzebujesz soli różowej himalajskiej, koniecznie sprawdź ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To właśnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy uważają, że sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i żyrandoli solnych.

Sól himalajska – zastosowanie

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą ładny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: sklep@ogrodysolne.pl